Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumumuz Her Türlü Görüşe Açıktır. (Forum Kuralları Çerçevesinde!)
DurmaYAZ Forum Yönetimi!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Müdürden öğrenciye "çekirge" dayağı

YazarMesaj
MentaL
M€M€ÑTØ MØRÍ
M€M€ÑTØ MØRÍ
MentaL

Müdürden öğrenciye "çekirge" dayağı Empty
MesajKonu: Müdürden öğrenciye "çekirge" dayağı   Müdürden öğrenciye "çekirge" dayağı EmptyC.tesi Nis. 17, 2010 1:13 pm

Müdürden öğrenciye "çekirge" dayağı Adana-cocuk

Adana'da okulun bahçesinde bulduğu çekirge ile arkadaşlarına şaka yapan 11 yaşındaki ilköğretim 3. sınıf öğrencisi, okulun müdür yardımcısı tarafından hem dövüldü hem de okul bahçesi temizletildi.

ADANA (İHA) - Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesindeki bir ilköğretim okulunda meydana geldi. İddiaya göre, 3. sınıf öğrencisi Hasan Hüseyin S., okul bahçesinde bulduğu ölü bir çekirgeyi alarak kız arkadaşlarına şaka yapmak istedi. Ancak çekirgeyi gören öğrenciler korkarak bağırmaya başladılar. Bunun üzerine arkadaşları, Hasan Hüseyin S.'yi müdür yardımcısı Osman G.'ye şikayet ettiler. İddiaya göre Osman G., sınıfa girerek Hasan Hüseyin S.'ye 3 tokat attıktan sonra okul bahçesini temizlemesini istedi.

Hasan Hüseyin S. dayak yedikten sonra tek başına okul bahçesini temizledi.

Dayak olayını Hasan Hüseyin S.'nin eve gelmesiyle öğrenen Emine S. (41), eşi Ali S. (45) ile birlikte polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Küçük Hasan Hüseyin S., Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Çocuk Şube Müdürlüğü'nde psikolog gözetiminde başından geçenleri anlattı. Dayak attığı ileri sürülen müdür yardımcısı, polis merkezinde ifade verdikten sonra serbest kaldı.

Tek amacının arkadaşlarıyla şakalaşmak olduğunu anlatan Hasan Hüseyin S., "Öğretmenim bana 3-4 tokat attı ardından da 'Git bahçeyi temizle' dedi. Bir arkadaşımla beraber bahçeyi temizledik. Böyle bir cezayı hak etmedim. Bu okuldan çıkmak istiyorum, başka okula gideceğim" dedi.

Oğluna verilen cezayı çağ dışı bulan Emine S. ise, "Önce oğlumu sınıfın ortasında dövüyor, ardından da mıntıka temizliği cezası veriyor. Eşim boyacılık yaparak 5 çocuğunu okutmaya çalışıyor. Oğlum dayaktan sonra okuldan soğudu, okula gitmek istemiyor" diye konuştu.

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, yaşanan dayak olayının doğru olduğunu, 3. sınıf öğrencisinin okulda çekirge ile arkadaşlarını korkutmaya çalıştığını, bu sebeple sınıfta bir panik havası oluştuğunu belirterek, "Çocuklar çok korkmuş, panik halinde müdür yardımcısının yanına gitmişler. O da o panikle ne yapacağını bilemeyip, paniğe sebep olan öğrenciye tokat atmış. Bu tür olayların yaşanmaması gerekir. Ama arkadaşımız kötü niyetli olmadan, ortamı yatıştırmak için, refleksle tokat atmış" dedi.

Büyükfırat, sebep ne olursa olsun öğrenciye dayağın onaylanamayacağını ve kabul edilemeyeceğini vurgulayarak, gerekli incelemenin başlatıldığını söyledi.
Http://Www.DurmaYAZ.tr.cx

Müdürden öğrenciye "çekirge" dayağı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yargıya seslendi: "Seviyorsan cübbeni çıkar, siyasete gir"
» Bir Başyapıt : "Mitoloji Sözlüğü"